Naturex

PASIF JIMNASTIK
Written by Administrator
Tuesday, 12 August 2008 00:17


Pasif jimnastik tek başına kişide genel anlamda bir zayıflama ya da incelme yaratmaz. Uygulama yapılan kişi spor takviyesinde bulunmalıdır. Örneğin belli bir süre yapılan yürüyüş sonucunda vücudunuz enerji yakar ve bu sayede de kalori kaybı yaşanır. Ancak pasif jimnastikte durum bu şekilde işlemez. Zayıflamanıza yardımcı olmak ve kilo kaybı yaşanmasını sağlamak amacıyla tercih edilmemelidir. Pasif jimnastik uygulanan diyet sonucunda oluşan kilo kaybı ile vücutta meydana gelen sarkmaları önlemek amacıyla ve vücudun sıkılaşmasını sağlamak amacıyla uygulanır. Pasif jimnastik vücudunuza cm. olarak incelmenizde yardımcı olur. Pasif jimnastik uygulamaları aynı zamanda selülit olan bölgelerde de kullanılabilinen bir tekniktir.

Kaslara aktif spor etkisi yaptırarak depolanmış yağların enerjiye dönüştürülüp harcanması, selülitli dokunun çözülmesi ve özellikle karın, kalça ve iç bacak gibi yerlerde elastikiyetini kaybetmiş kasların sıkılaşıp toparlanmasını sağlar.

Kullanım Alanları

• Bölgesel zayıflama
• Selülit
• Kan dolaşımını düzenleme
• Lenf drenaj
• Doğum sonrası göbek toparlanması
• Göğüs ve kolların toparlanması
• Bel ve sırt ağrılarının giderilmesi

Pasif Jimnastik (Elektroterapi) Nasıl Uygulanır?

Elektroterapi seansları ortalama 45 dakika sürmekte olup, kişi pasif jimnastik uygulamasına alınmadan önce kişinin vücut yağlarının dağılımı ve yoğunluğunun tespiti sonrasında hangi pasif jimnastik programının uygulanacağı belirlenmektedir.

Elektroterapinin Zararları?
Pasif Jimnastik aletinin diyabetli ve yüksek tansiyon şikayeti bulunan hastalarda değişik zararları olasıdır. O nedenle sağlık sorunu bulunan kişilerin doktora danışmadan kullanmamaları gerekir.

Kampanyalarımız ile ilgili fiyat almak için lütfen tıklayınız.