Naturex

PEELING
Written by Administrator
Tuesday, 12 August 2008 00:17


Cildin zarar görmüş tabakasının değişik kimyasal maddelerin farklı konsantrasyonlarda kullanılarak kaldırılması işlemine kimyasal peeling adı verilir.

Kimyasal peeling, güneş hasarı sonucu oluşmuş ince çizgilerin hafifletilmesi ve kalın çizgilerin inceltilmesi, sivilce tedavisi, sivilce izlerinin hafifletilmesi, cildin yumuşaklığını artırarak, kuru kaba yapısının giderilmesi, parlaklığının artırılması ve ayrıca çeşitli dermatolojik bozukluklarda hekimler tarafından uygulanan bir yöntemdir.

Hastanın yaşı, cilt tipi, cinsi, vücudunda düzeltme ihtiyacı gördüğü bölgelere göre kimyasal maddenin konsantrasyonu, süresi ve seans sayısı doktor tarafından ayarlanır.

Bu uygulama sonunda; Cildin yenilenmesine, yumuşak bir cilt yapısı oluşturmaya, cilde nem kazandırmaya, kollojen yapısını güçlendirerek çizgilerin azalmasına yardımcı bir uygulamadır. Ciltteki renk farklılıklarını azaltmaya ve antioksidan olduğundan cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olur.

Peeling İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

• Oluşabilen kabuklar soyulmamalıdır.
• Hekim tarafından önerilen nemlendirici preparatlar kullanılmalıdır.
• Güneşten korunmaya dikkat edilmelidir.

Tedaviden Sonraki Beklentiler Nelerdir?

Peeling çeşidine göre yüzeysel ya da derin güneş yanığı hissi ortaya çıkarabilir. Yüzeysel peelingler genellikle bir hafta içerisinde kızarıklık içerir.

Normal derinlikteki ve derin peelingler bazen terlemeye, su toplamaya ve yedi-on dört gün arasında veya daha fazla süre kızarıklıklara neden olabilir.

Kimyasal peeling kullanımından sonra yeni deri kırılgan ve hassas olduğundan, güneş ışınlarından korumak önemlidir.

Kampanyalarımız ile ilgili fiyat almak için lütfen tıklayınız.