Naturex

RADYO FREKANS ILE BOLGESEL INCELME
Written by Administrator
Tuesday, 12 August 2008 00:17


Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir. Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlen-mesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Normalde 36–37 derece olan vücut ısısını 41–43 dereceye çıkarmaktadır. Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50–55 dereceye tekabül eder.

Radyofrekans uygulamasının etkileri:

Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmaktadır. Çünkü Radyofrekans, hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu yöntem ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Uygulama sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

Radyofrekans uygulamasında oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır. Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Yağların erimesine, kolajenlerin çoğalmasına ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelmeye, zayıflamaya, toparlanmaya ayrıca; selülitlerin, sarkmaların ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

Kullanım Alanları:

Yüz bölgesinde kolojen uyarımında ve cilt sarkmalarında kullanılıyor.
Vücutta ise, bölgesel yağ birikimlerinde (kalçalar, bacaklar, karın, bel, bölesi ve Liposuction sonrası oluşan düzensizliklerde kullanılır.

Kampanyalarımız ile ilgili fiyat almak için lütfen tıklayınız.