Ameliyatsız Yüz Germe Ulthera

0
984
ulthera operasyonu

Yüz Germe Ameliyatında Yeni Yöntem Ulthera

Günümüzde yüz germe ameliyatları yerine 60 dakikada ciltte oluşan sarkma ve gevşemelere çözüm olan Ulthera tercih ediliyor. Bu alanda uzman doktorların yöntemi hakkında yapmış oldukları yorumlar yazımızda yer almaktadır.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte oluşan deformasyonları ortadan kaldırmak mümkün ameliyat gerektirmeyen bir yöntem olan Ulthera ile daha genç görünüm kazanılır. Bu alanda kişilerin merak etmiş oldukları bazı soruların yanıtları yazımızda bulunmaktadır.

Ulthera İle Diğer Yüz Germe İşlemlerinin Farkı Nedir?

Ulthera odaklanmış ses dalgaları kullanılarak 3 mm ile 5 mm arasında bulunan derin dokularda kolajen üretiminin tetiklenmesine yardımcı olan bir tedavi yöntemidir. Fokus ultrasound teknolojisi kullanılarak cilt sıkılaştırabilen bir tekniktir. Derin dokulara ulaşan Ulthera tekniği gevşeme ve sarkmaları için 30 ila 60 dakikalık tek seans yeterli olabilir. Özellikle 40 ila 65 yaş arasında kolajen kaybı ve gevşeme daha sık görüldüğü için bu yaş grubunda Ulthera uygulaması daha net sonuçlar vermektedir. 

Ulthera Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Yanak sarkmalarında boyun sarkmalarında ve göz kapağı sarkmalarında ilgili alanın tamamına uygulanır. Bunun ile birlikte hastanın isteği ve doktorun uygun görmesi halinde tüm yüzü toparlayıp yüz ve boyun uygulaması tek seansta yapılabilir. 

Ulthera Kimlere Uygundur?

Bu uygulama cildinde sarkma ve gevşeme olan herkes için uygundur. Özellikle 40 ila 65 yaş arası kişilerin cilt yapısının gevşemesi ile daha belirgin sonuçlar alması mümkün görülmektedir. 

Ulthera Yöntemi Güvenli midir?

Tıpta yaklaşık 50 yıldır kullanılan Ultrasound enerjisi klinik denemelerde herhangi bir yan etki oluşturmamıştır. Tüm tıbbi uygulamalarda olduğu gibi bu uygulama içinde iyi bir doktor seçimi yapılması önerilmektedir. 

Ulthera Kaç Seans Uygulanır?

Bu tedavi yöntemi tek seans ile sonuçlanır.

Benzer İçerikler:  Lazerle Güneş Lekesi Tedavisi

Ulthera Uygulaması İstenilen Görünümü Ne Zaman Karşılar?

Uygulanan yöntem ile gözle görülür değişiklik hemen fark edilir. Her geçen gün daha iyi bir görünüm başlar. 60 ila 90 gün içinde sonuç gözlenmeye başlar. Tam sonuç alınması 6 ay içinde tam sonuç ortaya çıkmaktadır. 

Ulthera Tedavisi Günlük Yaşantıyı Etkiler mi?

Uygulanma sonrası yanık, iz, leke ve yara gibi yan etkileri görülmez. Hastanın cilt yapısına göre hafif bir kızarıklık oluşabilir. Aynı gün içinde geçmektedir. 

Ulthera Etkisi Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın ardından yaklaşık 2 yıl etkisi devam eder. 

Ulthera Seans Ücreti Ne Kadardır?

Uygulanacak bölgeye ve atış sayısına göre Ulthera seans ücreti değişiklik göstermektedir.

CEVAP VER

Yorum yap!
İsminizi buraya giriniz