Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin kesin çözümü olarak sonra yılların gözde uygulamasıdır. Üstelik lazer epilasyon cihazları da ilk icat edildikleri zamanki gibi değil. Zaman içerisinde oldukça geliştiler. Hem kadınlar hem de erkekler için istenmeyen tüylerden kurtulmanın kesin çözümü olan uygulama, pek çok güzellik merkezi ve poliklinik bünyesinde gerçekleştiriliyor. Bunun için öncelikle bir randevu alarak lazer epilasyon uzmanı ile görüşmelisiniz. Uzmanın incelemesi ve de sizi yönlendirmesi ile kararınızı verebilirsiniz. Lazer epilasyonda ten rengi ve cilt tipi çok önemlidir. Buna göre ışık atım şiddeti belirlenir ve yine buna bağlı olarak da seans süreleri ve seans sayısı tespit edilir. Bu yüzden de bir uzman ile görüşüp, istikrarlı bir şekilde seansları takip etmek gerekiyor. Lazer epilasyon öncesi ve lazer epilasyon sonrası yapılacakları ise diğer yazılarımızdan öğrenebilirsiniz. Şimdi öncelikle lazer epilasyon fiyatları konusuna değinelim. Şüphesiz ki bu muhteşem imkânın ve de hizmetin bedeli herkesi merakta bırakıyor.

Lazer epilasyon fiyatları temelde uygulama yapılacak bölgeye göre değişir. Bölgenin genişliği, seans sayısının çokluğu gibi kriterler, fiyat için önemli bir ayırıcıdır. Diğer taraftan, tüm bölgeler lazer epilasyon seçeneği olarak sunulur. Tüm bölgeleri aynı seans içerisinde yaptırmak istediğinizde, pek çok merkez sizin için özel fiyatlar sunacaktır. Yani çok daha avantajlı fiyatlar ile lazer epilasyon yaptırma imkânına sahip olabilirsiniz. Lazer epilasyon uygulamasında fiyatları etkileyen unsurlardan bir diğeri ise kullanılan cihazların türüdür. Bugün Alexandrite, ND YAG, Buz Lazer ve Diode Lazer gibi farklı cihazlar tercih edilmektedir. Her birinin etkinliği farklı olacaktır. Farklı ciltler için tercih ediliyor olabilir. Örneğin ND YAG, özellikle koyu renk tene sahip olanlar için önerilir. Diğer lazer epilasyon cihazları koyu renk tende yetersiz kalabilir ve açık tenlilerde de yanıklar oluşturabilirken, ND YAG bu işin en iyisidir. Buz lazer ise acısız ve hızlı olması ile akıllarda yer ediyor. Ayrıca cihazların farklı fiyatlara sunuluyor olması, uygulama fiyatlarını da belirlemektedir. Kısacası sizin de tercih edeceğiniz cihaza göre farklı fiyatlar ile karşılaşmanız doğaldır.

Lafı uzatmadan lazer epilasyon fiyatlarına geçecek olursak, bu konuda belli başlı fiyat aralıklarını paylaşabiliriz. Çünkü standart bir fiyattan söz edemeyeceğimiz, pek çok değişkene bağlı olan bir konu ile karşı karşıyayız. Öncelikle bayanlara özel lazer epilasyon fiyatları ile başlayalım. Genital bölge lazer epilasyon seans ücreti, 100 ve 200 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bikini bölgesinde söz konusu olan seans ücreti 80 ile 100 TL aralığındadır. Çene, favori, bıyık, göbek ve koltukaltı gibi bölgeler ise ortalama olarak 50 TL’den başlamaktadır. Alt bacak için 300 ile 400 TL arasında değişen fiyatlar ile karşılaşılırken, tam bacak epilasyon için ortalama 600 TL fiyat verilmektedir. Tüm yüz lazer epilasyon, son derece uygun fiyatlar ile karşımıza çıkar ve 150 – 200 TL aralığında seans ücretleri ile karşılaşırız. Bunun yanı sıra yine tüm vücut lazer epilasyon için de oldukça uygun fiyatlar sunulmaktadır ve 750 – 1000 TL aralığında bir ücret ödememiz gerekmektedir. Bayanlarda durum böyleyken bir de erkek lazer epilasyon fiyatlarını göz atalım. Öncelikle dar alanlardan yani sakal üstü, boyun, ense ve kaş arası gibi bölgelerden başlayacak olursak, seans başına belirlenen ücretlerin 50 TL ‘den başladığını görürüz. Genital bölge ve de göğüs bölgesi için de her birinin bir seans ücreti 400 TL’den başlamaktadır. Bu durumda daha cazip bir seçenek olarak göğüs ve omuz birlikte sunulabilir size. Genellikle bu iki bölge birlikte lazer epilasyona ihtiyaç duyulduğundan, bu tür bir kolaylık sağlanır. Üstelik ücret de bu durumda düşer. Göğüs ve omuz için toplamda 500 TL’den başlayan fiyatlar sunulur. Sırt ve tüm kol için 350 TL’den başlayan fiyatlar karşımıza çıkarken, kuyruk sokumu için 250 TL ve üzerinde fiyatlar ile karşılaşırız. Unutmadan belirtmek gerek ki erkek tüm vücut lazer epilasyon fiyatları, bölge bölge yapılacak bir uygulamadan çok daha cazip fiyatlar ile sunulacaktır. Yaklaşık olarak 1500 ile 2000 TL arasında değişen fiyatlar ile tüm vücudunuza lazer epilasyon yaptırabilir ve canınızı sıkan istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon fiyatları, genel anlamda bu seyirdedir ve hem merkeze hem kullanılan lazer epilasyon cihazına göre hem de sizin spesifik durumunuza göre farklılaşabilir.

Lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, seanslara başlamadan en az 1 ay önce, hatta en iyisi 6 hafta önce ağda ve benzeri epilasyon yöntemlerini bırakmanız gerekmektedir. Ayrıca bir de yoğun güneşe maruz kalmak pek tercih edilen bir durum değildir. Yoğun güneş cildinizi hassaslaştırarak, epilasyon sırasında cildinizin tahriş olmasına sebep olabilir. Üstelik ağda gibi yöntemler de kökten alma olarak ifade edilen epilasyon türleri olduğundan, lazer epilasyon seansı sırasında kılların yeterince belirginleşmemiş olmasına sebep olabilir. Bunun için karar verip, seans öncesinde bu tür uygulamaları sonlandırmalısınız. Kıllarınızın rengi fazla açılmamalı. Bunun için kullanılan sarartıcılardan kesinlikle uzak durulmalı. Aksi halde beklenen sonuçlar ortaya çıkamayabilir ve lazer epilasyon cihazı kılları yeterince göremediği için yok edemeyebilir. Ödediğiniz fiyatın karşılığını tam anlamı ile alabilmek için bu tür detaylara dikkat etmeli, lazer epilasyon seansına olması gerektiği gibi hazırlanmalısınız. Böylece alacağınız verim, ödediğiniz fiyatın çok daha fazlası anlamına gelecektir. Tam anlamı ile istenmeyen tüylerden kurtulmak, üstelik bunu acısız, ağrısız bir şekilde gerçekleştirmek, muhteşem bir fırsattır. Siz de hemen güzellik merkezleri, poliklinikler ve lazer epilasyon merkezleri ile iletişime geçerek randevu alabilir, fiyat bilgisi isteyebilir ve kararınızı verebilirsiniz. Pürüzsüz bir tene kavuşmak işte bu kadar kolay!